Ukupno pronađeno: 10 jezera
Jezera Jekića u Obudovcu predstavljaju raj za šarandzije na Balkanu. Na prelepom jezeru koje je nepravilnog oblika i prelepe prirode nalazi se 12 šaranskih pozicija. Jezero je prebogato ribom i svake godine se dodatno poribljava. Na jezero vazi pravilo uhvati i pusti
Jezero Čepel je nekoliko dugotrajnih sezona bilo pod zabranom ribolova. Relativno skoro je konačno uspostavljen režim slobodnog pecanja na ovoj vodi. KSR Banat je formirao klubsko ribolovačko kampiralište, pre svega kolega iz šaranskog ribolova koji su jasno opredeljeni ka ribolovačkom geslu “Uhvati i pusti”.
Jezero Crni Vir ima 15 mesta za rekreativni ribolov, a za šarandžijska takmičenja ima 10 mesta. Mala voda će imati deset mesta za pecanje. Pecanje na glavnom jezeru je dozvoljeno parabolicima,štek štapom i method feeder tehnikom. Glavno jezero je predvidjeno za šarandžije sa parabolik štapovima, za pecaroše sa štek štapovima i za ljubitelje feeder tehnike. Oni koji žele da pecaju meč ili drugom plovkaroškom tehnikom na raspolaganju je mala voda.
Žitište može da pohvali sa novim sportskim ribnjakom, a meštani ovog mesta veruju da je ova investicija dobra i da će zaista služiti nameni.
Jezero Laguna, revir koji se prostire se na 2 – 2,5 ha, poribljen šaranskom ribom – autohtoni šaranima tzv. „vretenarima“ koji su ostali jos od ranije, dok je revir bio bara.
Jezero Mika Alas, je stari ribnjak površine od oko 300 ha. Revir se nalazi u beogradskom prigradskom naselju Krnjača, na oko deset kilometara od samog centra Beograda. Iz vodenog ogledala starog ribnjaka izdvojeno je manje jezero površine od oko šest hektara, na kojem su ubrzo zatim počeli zemljani pripremni radovi.
Jezero Pelagićevo nalazi se Bosni i Hercegovini i nastalo je šezdesetih godina prošlog veka, iskopavanjem šljunka za potrebe izgradnje magistralnog puta Tuzla-Orašje.
U tipičnom geografskom području Subotičko – Horgoške pesčare, na samom severu regiona Vojvodine, nedaleko od mesta Palić, nalazi se jezero Tresetište. Ne vidja se tako često, perfektan sklop prirodnih fenomena: stogodišnja borova šuma sa jedne strane i peščano stepski krajolik sa druge. A izmedju njih – pravi biser. Jezero Tresetište je pravi raj za sportske ribolovce – šarandžije.
Ribolov na jezeru Žabar obavlja se samo i isključivo po principu i u skladu sa pokretom „Uhvati i pusti“ (Catch & Release). Ako želite da upecate kapitalca onda je jezero Žabar pravi izbor za Vas. Na ovom jezero pecaju se primerci od 10 do čak 40kg.
Kasapska Ada – Iz pravca Beograda skrenete na odvajanje za Novi Sad i nakon što prođete, tj. ne skrenete desno za Novi Sad, nego nastavite prema Temerinskoj petlji, nakon 300m ima putokaz sa desne strane i tu skrenete ka jezeru.
Copyright © 2019 - 2022 carp.rs
Razvijeno sa ❤ za ljubitelje šaranskog pecanja u Srbiji